9 Yaş…

8,5-9 YAŞSon altı ay nasıl geçti anlamadım. Bazen hayatı durdurmak istersiniz. Hiçbir şey yapasınız gelmez. Depresyonun dibine vurmak istersiniz. Hayat size kötü yüzünü göstermeye başlar. Anlamını sorgularsınız. Ama evde bir çocuk varsa kendinizi bırakamazsınız.

Son altı ay böyle geçti bizde. Sağlık sorunları üst üste geldi. O yüzden de Yağız’ı kendi haline bıraktık çoğunluk. Yazacak bir şeyler kalmış mı aklımda hatırlamaya çalışayım.

Biraz fotoğraflardan gideceğim. Hem buraya arşiv olsun hem de kısa notlar düşeyim.

 

Ilgın’cığım bu yıl 7 yaşını bitirdi. Kuğu gibi güzeldi doğumgününde. Biz de orada olmaktan dolayı çok mutlu olduk.

8,5-9 YAŞ1

Okulun ikinci dönemi bolca eğlenceyle geçti. Havalar ısındıkça ders yapmak zorlaştı. Böylece 23 Nisan’da okulun bahçesinde keyifli geçti. Bu arada madalya halat çekme yarışından 🙂

8,5-9 YAŞ2

Üçüncü sınıfı da böylece bitti oğlumun. Karnesini aldı ve tatilin keyfini çıkarmaya başladı. Okulu hala özlemedi 🙂 Teneffüsleri bile mi özlemedin diye sorduğumda, neden özleyeyim ki şimdi her zaman teneffüs diyor. Bunda hem annemlerde hem de sitede çok eğlenmesinin etkisi büyük tabi.

8,5-9 YAŞ3

Bu senede, bu kaplumbağa üzerinde poz vermezse olmazdı. Havuz klasiği 🙂

8,5-9 YAŞ5.jpg

Bu ekip artık kolay kolay bir araya gelemiyor. Eksikleri olsa da hayatımın güzellikleri. Hepsini yakalamışken ekleyeyim buraya da.

8,5-9 YAŞ4

Bu yaz en küçük kuzenimiz Fatih’i de evlendirdik. O sayede pek çok sevdiğimi görme fırsatı buldum. Bazılarıyla Yağız ilk kez tanıştı. Dilerim mutlu ve sağlıklı bir hayat sürerler 🙂

FATİHİN DÜĞÜNÜ.JPG

Bu yaz Yağız ne yiyor ne içiyor çok takip edemiyorum. Son zamanlarda kahvaltıda favorisi omaç. Annemlerde bolca meyve suyu içiyor anneannesinin ellerinden. Orada ki favorisi de sucuk sanırım 😦  Dondurma her yaz olduğu gibi en sevdiği şey. Sonraki öğünler biraz karışık. Hergün yeni bir şeyi sevmemeye başlıyor 🙂 Bu sabah itibariyle kilosu 31,7 kg., boyu ise 143 cm. Bu haliyle son altı ayda sadece yarım kg almış. Buna karşın boyu 5 cm uzamış. Tüm gün futbol oynamaya gene iyi sanırım.

Yağız’la son zamanlarda paylaşımlarımız hep yapması gerekenlerle, direktiflerle ve onun itirazlarıyla geçiyor. En güzel günleri böyle harcıyor olmak içimi acıtıyor. Şimdiden bulabildiği her fırsatı arkadaşlarıyla geçirmeyi tercih ediyor. Onun eğleniyor olmasına sevinsem, kendime zaman kaldığı için mutlu olsam da, içimde ince bir sızı oluyor. Sanki bir şeyleri kaçırıyormuşum gibi. Keşke anın tadını çıkarmayı başarabilsek. Hep bir yerlere yetişmek, hep bir şeyler yapmak zorunda olmasak. Bazen belki de olması gereken bu değildir diye düşünüyorum. Bu bizim kendimize biçtiğimiz hayat tarzı gibi geliyor. Gerçekten istesek farklı olur belki.

Çocukluğu onun sığınağı olsun istiyorum. Her şeyden arınabilmiş saf sevgiyle hatırlasın. Bu mümkün müdür acaba? Şöyle yirmi yıl sonrasına gidip, bu günlere bakışını bilmek isterdim.

Bu sene ilk defa doğumgününü tam gününde kutladık. Şuan gece bire geliyor ve ben ancak oturabildim. Yorucu olsa da Yağız çok mutluydu bugün. Hiçbir kuralda yoktu. Sonuna kadar kullandı 🙂

Dokuz sene önce bu saatlerde, bir hastane odasında gözlerimiz birbirini bulurken, onu bunca seveceğimi tahmin etmiş miydim bilemiyorum. Ama o an kalbimin ona bağlandığını hissetmiştim. Onunla birlikte bende büyüdüm. Belki de o beni büyüttü bilemiyorum.

İyi ki doğmuş, iyi ki benim oğlum olmuş. Hayatıma kattıkları, bende yarattığı dönüşüm öyle değerli ki. Onunla yeniden tanıyorum kendimi.

Daha nice sağlıklı, huzurlu mutlu senelere canım oğlum benim…

İlgili Yazılar :

About yagizlahayat

4 Ağustos 2009 dan beri hayatımın yeni bir amacı var. Bu blog afacan oğlum Yağız'a ilk doğumgünü hediyesidir.
Bu yazı Ay Ay Gelişim, bebek gelişimi, Uncategorized içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

3 Responses to 9 Yaş…

  1. Geri bildirim: 10 Yaş… | Oğlumu Büyütürken

  2. Geri bildirim: 11 Yaş… | Oğlumu Büyütürken

  3. Geri bildirim: 12 Yaş… | Oğlumu Büyütürken

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s