Yollarda; Söğüt, Selimiye, Akyaka…

SÖĞÜT

Bu yıl tatil için farklı alternatifler ararken çıktı karşımıza Söğüt. Ancak tüm tatilimizi geçirmek için fazla sakin olabileceğini düşünerek vazgeçtik. Gene Bozburun’a gidip, oraya da gezmeye gitmeye karar verdik. Bozburun’dan çıktıktan sonra, uğrayıp bir tur attık. Çok sıcak olduğundan fazla dolaşamadık ama en azından doğru karar verdiğimizi görmüş olduk 🙂

SÖĞÜT1

İlgimizi çeken tek mekan Octupus oldu. Şehir gürültüsünden uzakta, sakin ve henüz fazlaca keşfedilmemiş bir yer arıyorsanız Söğüt bu tarife çok uygun.

Yağız ise burada çok bunaldı ve bize gezmek için pek fırsat tanımadı 😦 Biz de rotayı bir kez daha Selimiye’ye çevirdik.

SELİMİYE

Geçen sene de Selimiye‘ye uğramıştık. Bu sene biraz daha arka sokaklarına girme imkanımız olsa da, öğle sıcağına rast gelince çok da keyif alamadık. Selimiye yatların uğrak merkezi olması nedeniyle sanırım, güzel ama pahalı mekanlara sahip.

SELİMİYE1

Her an küçük güzel ayrıntılar görebiliyorsunuz. Gene de burada tatil yapmadan tam olarak Selimiye sevdalılarını anlamamız mümkün olmayacak sanırım.

AKYAKA

Akyaka’ya bundan dokuz yıl önce gitmiştik ve bayılmıştık. Çok şirin evleri vardı ve mimari uyumu muhteşemdi. Ressam ve sanatçı Nail Çakırhan’ın yıllar önce Ula evleri tarzı yapmış olduğu ahşap cumbalı evle ödüle layık olması nedeniyle, tüm yeni yapılan evlerin bu mimari ile yapılması sağlanmış. Bu da şehre çok sıcak bir hava vermiş. Ancak aradan geçen bunca yılda Akyaka çok kalabalıklaşmış. Mimari hala güzel ama insan kalabalığı çok fena.

AKYAKA1

Daha önce neredeyse zorla bindirildiğimiz Azmak Turu tekneleri için metrelerce kuyrukta beklemek zorunda kaldık. Azmak ta oldukça kalabalıklaşmış ve çevresindeki mekanlar artmış.

AKYAKA2

Bir de eskiden olmayan, Kitesurf mekanı olmuş. O yüzden etrafta hippi tarzı pek çok genç mevcut 🙂 Yani Selimiye’nin zengin ziyaretçisinin tam aksi bir profil mevcut burada.

AKYAKA3

En çok üzüldüğümüz, ormanın girişindeki o sevimli mekanın büyütüldüğünü görmemiz oldu. Hep oraya tekrar gitmek istediğimiz mekan, artık zamana uymuş ve büyük bir cafeteryaya dönüşmüş. Gene de yemeğimizi orada yedik. Ve yerken de Kitesurf yapanları izledik 🙂

AKYAKA4

Şehrin kalabalığı, her yerin arabalarla dolu olması manzarayı da bozmuş esasen. Baykuşlarıyla ünlü ormanın girişi bile araç otoparkı olmuş. Belki de gidişimizin pazara denk gelmesi nedeniyle, haftasonu turistlerini de çektiğinden fazlaca kalabalıklaşmış hali bunalttı bizi ve bir an önce ayrılmak istedik.

AKYAKA5

Belki Eylül Ekim gibi burada olmak çok daha keyifli olabilir. Akyaka’dan sonra Didim’e doğru yollara düştük ama o artık başka yazının konusu 🙂

İlgili Yazılar :

Reklamlar

About yagizlahayat

4 Ağustos 2009 dan beri hayatımın yeni bir amacı var. Bu blog afacan oğlum Yağız'a ilk doğumgünü hediyesidir.
Bu yazı Gezi, Uncategorized içinde yayınlandı ve , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

2 Responses to Yollarda; Söğüt, Selimiye, Akyaka…

  1. Geri bildirim: Didim-Akbük 2017 | Oğlumu Büyütürken

  2. Geri bildirim: Kazıklı Koyu | Oğlumu Büyütürken

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s