Papazın Bağı

PAPAZIN BAĞIPapazın Bağı, Ankara Gaziosmanpaşa’da, eşimle çok sevdiğimiz bir yerdir. Şehrin içinde, bir nefes alma mekanıdır. Ancak Yağız doğduktan sonra hiç fırsat olmamıştı gelmek. Sonunda bir haftasonu, kahvaltı için Papazın Bağı’nın yolunu tuttuk ve böylece Yağız’ı da bu ortamla tanıştırmış olduk.

PAPAZIN BAĞI12Yazın en sıcak günleri olmasına rağmen, yüksek ağaçların pek güneşi sızdırmaması neticesinde, oldukça serin bir ortam.

PAPAZIN BAĞI3Yıllardır değişmeyen masalarıyla salaş bir yer Papazın Bağı. Ortada ördekler ve tavuklar dolaşıyor. Aralarda küçük havuzlar var.

PAPAZIN BAĞI10Çocukların seveceği herşey mevcut yani. Yağız’da kah ördeklerin peşinde, kah ağaçların aralarında koşturdu durdu. Yokuş bir yer olduğundan, sürekli yeni yerler keşfetti.

PAPAZIN BAĞI1O ördeklerin peşinden koşarken de, sevimli bir çocuğun dikkatini çekti. Adı Doğa’ymış. Sanırım 2-2,5 yaş civarında. Annesiyle gelip bana Yağız’ın adını sordu 🙂 Sonra da peşine takıldı. Ama benim yabani oğlum kaçıp durdu. Kaçarken bir yandan da takip etmesini istediği belliydi gerçi 🙂 Bunu neden anlatıyorum derseniz, sonu çok ilginç bir tesadüfe dönüştü.

PAPAZIN BAĞI9Akşamüstü cep telefonumdan mesajlarımı kontrol ederken, bloğa bir yorum düştüğünü gördüm. Doğa’nın annesi, eve dönüp bir çocuk kitabının adını tam hatırlayamayıp google’a yazınca, karşısına Yağız adlı bir çocuğun bloğu çıkıyor. Bir bakıyor ki sabah ki çocuk ve de sabah ki anne 🙂 Dünya küçük mü desem, biri bizi izliyor mu desem, ne desem bilemedim. Ama hoş bir tesadüf olmuş böylece 🙂

PAPAZIN BAĞI6Gelelim ne yenir ne içilir Papazın Bağı’nda. Biz kahvaltıya gittiğimizden kahvaltı tabağı aldık. Miktar oldukça doyurucuydu. Menemen, omlet, sahanda yumurta, gözleme, ızgara ve tost çeşitleri mevcut. İçinde yumurtayı göremediğinden, menemeni yemedi Yağız 🙂 Çayı semaver olarak alabiliyorsunuz. Ancak semaverdeki çayın sıcak kalması pek mümkün olmadı 🙂 Semaverleri fazlasıyla salaş sanırım 🙂 Soğuk sıcak içecek çeşitleri de mevcut.

PAPAZIN BAĞI4Papazın Bağı’nın bir de internet sitesi varmış. Yeni gördüm. Orada daha ayrıntılı bilgiler mevcut. PAPAZIN BAĞI5Eğer Ankara’da yaşıyorsanız muhakkak ki biliyorsunuzdur bu mekanı. Ama eğer ilk kez duyuyorsanız, bu pazar alın gazetenizi, söyleyin semaverde çayınızı ve serin serin keyifli bir kahvaltı yapın.

PAPAZIN BAĞI2Bir daha ne zaman gideriz bilinmez. Ama bazı şeylerin hiç değişmediğini görmek, bıraktığınız gibi bulmak güzel şey.

PAPAZIN BAĞI8Umarım buraya da dokunmaz kimse…

PAPAZIN BAĞI11

İlgili Yazılar :

 

About yagizlahayat

4 Ağustos 2009 dan beri hayatımın yeni bir amacı var. Bu blog afacan oğlum Yağız'a ilk doğumgünü hediyesidir.
Bu yazı Gezi, Uncategorized içinde yayınlandı ve , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s