Bu Kitap Ay-Ay’a Aittir

Kitap340Bu kitabı çok sevince, hediye etmek üzere almıştım. Öyle ya, Yağız büyümüştü artık. Ama öyle sevimli geldi ki çizimleri, hemen kendime bir bahane buldum. Seneye okumaya başladığında, az yazılı kitaplar lazım olacak dedim ve veriverdim Yağız oğlana 🙂 Tabi ki onu benim kadar heyecanlandırmadı 🙂 Ne de olsa içinde aksiyon yok. Gene de evdeki kitaplarında Ay-Ay’ı arayıp bulduk ve bir kez daha okuduk.

Gelelim hikayemize: Bayan Geyik’in Resimli Kitap Kahramanları okuluna giden Ay-Ay’ın hayatta en çok istediği şey, bir resimli kitapta olmaktır. Ancak sınıf arkadaşları olan ikiz tavşanlar, onun bir kitap kahramanı olması için hayli tuhaf olduğunu düşünmektedirler.

Tavşan İkizler Ay-Ay’ı işaret edip kıkırdaştılar:

“Bir Ay-Ay’ın resimli kitaplarda çıktığını kim duymuş? Sen ne pofuduksun ne de şirin!”

Bayan Geyik, o hafta en yardımsever olan hayvanın özel bir ödül kazanacağını duyurur. Tavşan ikizler ödülü kendileri kazanacağından emindirler. Ay-Ay ise sincabın kitaplarını toplamasına, sincap ve ördeğin önlüklerini takmasına, fare, kurbağa, sincap ve ördeğin su şişelerini doldurmasına, farenin kurdelesini takmasına yardım eder hafta boyunca. 

Kitap341Oysa kara tahtadaki ödül seçeneği sürekli değişmektedir. En Yaratıcı, En Sportif, En Şirin 🙂 Tüm bu seçenekler içinde Ay-Ay’ın mütevazi ve de ön plana çıkmaya çalışmadan yaptıkları Bayan Geyik’in dikkatinden kaçmaz. İkiz tavşanlar ise olabildiğine şımarık bir hafta geçirirler. Sürekli tahtada değişiklikler yapanın da tavşanlar olduğunu anlayan Bayan Geyik ise onlara, en yaramaz hayvanlar olarak sınıfı temizleme ödülü verir 🙂

Ay-Ay ise en yardımsever ödülü olarak bir kupa kazanır. Ama asıl ödülü az sonra alacaktır. Bayan Geyik bir hikaye kitabı okumaya başlar:

“Ay-Ay resimli kitaplara bayılırdı. Resimleri seviyordu. Hikayeleri seviyordu. Bunları o kadar seviyordu ki dünyada en çok istediği şey bir resimli kitapta olmaktı.”

Ve düşleri gerçek olmuştur…

Kitap342Cıvıl cıvıl renkleri olan, çok sevimli çizimlere sahip bu kitap. Anaokulu betimlemeleri de çocukların ilgisini çekecek türden. Kitabın başında da Madagaskar’da yaşayan Ay-Ay hakkında bilgiler verilmiş. Farklı hayvanların varlığını farketmek için de güzel bir kitap.

Sevdik biz. Tavsiye ederiz 🙂

İlgili Yazılar :

Reklamlar

About yagizlahayat

4 Ağustos 2009 dan beri hayatımın yeni bir amacı var. Bu blog afacan oğlum Yağız'a ilk doğumgünü hediyesidir.
Bu yazı Uncategorized, Yağız'ın Kitaplığı içinde yayınlandı ve , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

5 Responses to Bu Kitap Ay-Ay’a Aittir

  1. Geri bildirim: Çok Çok Büyük Bir Dinozor | Oğlumu Büyütürken

  2. Geri bildirim: Ormanda Uyuyan Ay | Oğlumu Büyütürken

  3. Geri bildirim: Çınar Ağacının Sevinci | Oğlumu Büyütürken

  4. Geri bildirim: Hayvanat Bahçesi Kaçkınları | Oğlumu Büyütürken

  5. Geri bildirim: Mutlu Kaplumbağa | Oğlumu Büyütürken

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s