Sakar Cadı Vini’nin Yeni Bilgisayarı

Kitap320Öyle günler yaşıyoruz ki, insanın eli kalkmıyor bir şeyler yazmaya. Ama umut lazım bize. Güzel günlerin geleceğine inanmak lazım. Çocukluğunu yaşamış çocuklar yetiştirmek lazım. Onlara öyküler lazım hayatı anlamlandıracak. O yüzden yazmak lazım…

Yağız’ın, Sakar Cadı Vini’ye olan ilgisinin artması, maalesef Sakar Cadı kitaplarının baskısının bittiği döneme denk geldi. Yeniden basıldığı haberi duyunca da, ancak bunu atabildim sepete. Pek seçme şansım kalmamıştı yine. Herkes Sakar Cadı’yı beklermiş anlaşılan 😛

Sakar Cadı Vini bir bilgisayar alır ve merakla karıştırmaya başlar. Vilbur ise ona hiç rahat vermediğinden, kızarak onu yağmurlu havada dışarı bırakır. Kendine internetten yeni bir sihirli değnek siparişi verdikten sonra, komikcadılar sayfasına girerek eğlenir. Yağmur damlaları bilgisayarın üzerine gelmeye başlayınca, Çatı Tamir Etme büyüsü yapmak için büyü kitabı ve değneğini arar ama bir türlü bulamaz. Sonunda bulup büyüyü yapar ve aklına harika bir fikir gelir :

Kendi kendine, “Eğer bütün büyülerimi bilgisayara aktarabilirsem, bir daha büyü kitabıma ihtiyacım kalmayacak,” dedi. “Sadece bilgisayarımı kullanacağım. Tek tıkla herşeyi halledeceğim.”

Kitap321Sonra tüm büyüleri bilgisayara kaydeder ve bir deneme yapmak için Vilbur’u içeri alır. Onu mavi renge dönüştürdüğünde işe yaradığını anlar ve büyü kitabı ile değneğini çöpe atar.

Oysa erken davranmıştır. Vilbur gece bilgisayar odasına girer ve fareyle denemeler yapar. Sonunda bilgisayar açılır, büyüler çalışır ve bilgisayarla Vilbur ortadan kaybolur. Ertesi sabah uyandığında Vilbur’u bulamayan Vini, bilgisayar odasına girer ve ne bilgisayarın ne de Vilbur’un yerinde olmadığını görür. Hemen büyü yapmak ister ama değneği ve büyü kitabını çöpe attığını hatırlar. Çöp kamyonu uzaklaşırken arkasından yetişemez. Ancak o sırada yeni değneği kargodan gelir ve oda çöp kamyonundan büyü kitabını geri çağırır. Sonunda bilgisayarı ve Vilbur’u getirecek büyüyü yapar ve bilgisayarın çalıştığını görür :

“Harika” dedi Vini. “Hala işe yarıyor. Ama büyü kitabımı ve sihirli değneğimi atmamalıyım. Bir gün onlara ihtiyacım olabilir.”

Kitap322

Sanırım evdeki Vini’ler içinde benim en az sevdiğim bu oldu. Yağız’da ilk okumadan sonra birkaç gün ilgilenmedi. Sonrasında okuttu yeniden. Ama Korsanlık Macerası’nın gördüğü ilgiyi göremedi bizim evde 🙂

Gene de Sakar Cadı işte, eğlenceli, sevimli 🙂

İlgili Yazılar :

Reklamlar

About yagizlahayat

4 Ağustos 2009 dan beri hayatımın yeni bir amacı var. Bu blog afacan oğlum Yağız'a ilk doğumgünü hediyesidir.
Bu yazı Uncategorized, Yağız'ın Kitaplığı içinde yayınlandı ve , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

10 Responses to Sakar Cadı Vini’nin Yeni Bilgisayarı

 1. Geri bildirim: Eski Şeyler Okulu | Oğlumu Büyütürken

 2. oslemmm dedi ki:

  Merhaba,
  kitap siparişi vereceğim de Sakar Cadı’nın Korsanlık Macerası haricinde beğenerek okuduğunuz kitapları hangileri acaba?
  Şimdiden teşekkürler.

  Beğen

 3. Geri bildirim: Sakar Cadı Vini’nin Dünyasını Keşfet! | Oğlumu Büyütürken

 4. Geri bildirim: Sakar Cadı Vini | Oğlumu Büyütürken

 5. Geri bildirim: Sakar Cadı Vini’nin Ejderhası | Oğlumu Büyütürken

 6. begüm babacan doğan dedi ki:

  sakar cadı vini serisi kaç yaşa daha uygun peki fatoş hanım?oğlum 4.5 yaşında biraz daha beklemeli miyim?

  Beğen

 7. Geri bildirim: Sakar Cadı Vini’nin Yaramaz Robotu | Oğlumu Büyütürken

 8. Geri bildirim: Sakar Cadı Vini Denizin Altında | Oğlumu Büyütürken

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s