Pasta Gitti

Kitap310Siz hiç yazısız bir kitap gördünüz mü? Kendini sadece resimlerle anlatan, her eline alanla yeni bir şekil alan.

İşte “Pasta Gitti” öyle bir kitap. Gerçi gördüğümüz her resim üzerinde hikayeler oluşturduğumuzdan ve evdeki sözlük ya da bilgi kitaplarını bu amaçla kullandığımızdan, bizler için çok da ilginç değil. Ama oldukça sevimli 🙂

Köpek ailesinin bahçe masası üzerinde duran pastasını kaçıran farelerin ardındaki koşuşturma, kitabın ana konusu. Bu arada her yerden başka hayvanlar dahil oluyor hikayeye. Leylek ve sincap olanları görürken, ördekler göle yüzmeye inerler. Köpekler pastanın peşine düştüklerinde, yaramaz maymunlar olanları izlemekte, minik tavşan oyuncağını düşürdüğü için ağlamakta, domuz ailesi gezinti yapmaktadır. Kovalamaca devam ederken, anne tavşan oyuncağı aramakta, maymunlar kedinin şapkasını alıp kaçmakta, gelincik elindeki şişeyi çantaya koymakta, domuz ailesi kediyle sohbet etmekte, kurbağalar top oynamaktadır. Bu arada yavru domuz kaybolmuş, kedinin burnu yaralanmış, kurbağaların oynadıkları top, kedinin kafasına çarpmıştır.

Kitap311Yaramaz maymun, leyleğin tüğlerini koparırken, gelincik çukura düşmekte, bir bukalemun elinde çiçekle yürürken, yavru domuz düşme tehlikesi yaşamaktadır. Yavru domuzu yakalamak için anne babası koşarken, toplarını isteyen kurbağalara kedi tekme atmaktadır. Yavru domuz tepeden düşerken herkes korkuyla olanları izlemekte, bu arada fareler pastayı yemeye hazırlanmaktadır. Leylek son anda domuzu kurtarırken, yavru tavşan hala ağlamaktadır. Leylek domuzcuğu yere indirirken, köpek farenin üstüne atlamakta ve pasta göle düşmektedir. Domuz ailesine kavuşmuşken, minik tavşan oyuncağını görmekte, bu arada maymunlar birbirine düşmektedir. Dinozor, uçan balonu yakalayıp domuzcuğa verirken, kediler birbirlerine aşık olmakta, fareler ağaca bağlanmakta ve göle düşen pasta kurbağa tarafından çıkarılmaktadır. Kitabın sonunda tüm hayvanlar pastayı paylaşmakta ve hikaye mutlu sonla bitmektedir 🙂

Kitap312Soluk soluğa bir macera kitabı gibi okuyoruz biz “Pasta Gitti”yi. Her seferinde kitaptan birer karakter seçiyoruz ve Yağız’la onları seslendiriyoruz.

Biz çok eğleniyoruz. Sizde hayallerinizi kanatlandırmak için alın bu kitabı 🙂

 İlgili Yazılar :

Reklamlar

About yagizlahayat

4 Ağustos 2009 dan beri hayatımın yeni bir amacı var. Bu blog afacan oğlum Yağız'a ilk doğumgünü hediyesidir.
Bu yazı Uncategorized, Yağız'ın Kitaplığı içinde yayınlandı ve , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

2 Responses to Pasta Gitti

  1. Aziz Derince dedi ki:

    Paylaşım için teşekkürler.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s