Adım Adım Gelişim Seti (9-36 Ay)

Kitap8

İlk kez, oğlum daha çok küçükken çıktı bu dergi  karşıma. Onunla evde başbaşa olduğumuz vakitleri nasıl daha iyi geçirebilirim diye düşünürken. Heyecanla dokuz aylık olmasını bekledim ve abone oldum. İlk izlenimlerimi daha önce paylaşmıştım. Dergi öylesine basit ve yalındı ki. Acaba gerek var mı gerçekten böyle bir dergiye diye düşünmeden edemedim. Ama Yağız öyle sevdi ki almaya devam ettim. Sonra asıl ihtiyacı olan şeyin o basitlik olduğunu farkettim oğlumun. Ben bazen onun bir bebek olduğunu unutuyor ve zaten bildiğini düşünüyordum sanırım bazı şeyleri. Derginin içinde o aya ait gelişim düzeyi bilgileri de yer alıyordu ve onlara uygun oyun seçenekleri sunuyordu.

Derginin olumsuz yönleri de vardı gördüğüm. Örneğin açıp kapama sayfaları çok inceydi. Bu eleştiriyi yaptıktan sonra -ki müşteri hizmetleri tüm eleştiri ve sorularıma hemen cevap verdi bugüne kadar-sayfalar sağlamlaştı. (Tabi ki bu tamamen tesadüf de olabilir ki muhtemelen öyledir, ama yine de kendilerini geliştirmeye çalıştıklarını gösterir) Defalarca gönderdikleri tahta blokların soyulan boyalarından da memnun kalmadım. Örneğin gönderdikleri bowling setinin üzerinde Ben-10 olmasından hiç hazzetmedim. Ya da heran kırılacakmış gibi duran abaküsten. Ama gene de almaya devam ettim. Tüm olumsuzluklarına rağmen, kattıkları bende ağır bastı çünkü. Oğlumla kaliteli vakit geçirmemi sağladı. Az şey mi bu? Üstelik piyasada rakipleri olmadığını düşünüyorum hala.

Dergiyle beraber her ay internetten indirilecek şarkılarda oluyor. Ama bunlarda fazla didaktik geldi bana. Arada sevip ezberlediklerimizde oldu ama çok ilgi göstermedik ana-oğul açıkçası 🙂 Tabi bunda, benim müziği istediğim oranda hayatımıza yerleştiremememin de etkisi var. Gene de dergilerin arka sayfasında, o ay ki müziklerin sözleri yer alsaydı, daha çok ilgilenirdik diye düşünüyorum.

Kitap9

Sonra oğlum 28 aylık olduğunda ben işe başladım 😦 Eskisi kadar fazla vakit geçiremediğimizden, dergiye de çok zaman ayıramadık. Gerçi anneannesine götürdü her hafta ve orada da vakit geçirdi dergisiyle. Bu süreçte oğlum, dergiyi hala büyük bir heyecanla karşıladığı için devam ettik. Üstelik işe başlama sürecimi bu kadar yumuşak bir geçişle yapabildiysem, bunda da derginin, annenin işe başlaması ile ilgili sayısının etkisi olduğunu düşünüyorum. Sanki başına gelecekleri anlamış gibi, o sayıyı elinden düşürmemişti Yağız Oğlan.

Bu dergiler, olmazsa olmaz değil elbette. Belki içindeki faaliyetler piyasadan elde edilebilecek materyallerle kolayca yapılabilecek şeyler. Ama her ay kapımıza gelmesi ve bize düzenli bir yol haritası çizmesi, oğlumdan o ay için neler bekleyip neler bekleyemeyeceğimi göstermesi nedeniyle çok memnun kaldım ben. Oğlumun da dergi ve kitaplara olan ilgisi aşikar olunca, geriye dönüp baktığımda iyi ki almışım dediğim bir ürün oldu. Dergilerin fotoğrafını çekmek için çıkardığımda, Yağız büyük bir şevkle yeniden baktı onlara ve normalde fotoğraf çekinmekten köşe bucak kaçmasına rağmen, “istersen benim resmimi çekebiliğsin” diyerek yukarıdaki pozu verdi bana 🙂

Elinizde bir kitap ya da dergi yoksa, ne kadar zorlarsanız zorlayın, paylaşımlar, kullanılan kelimeler sınırlı oluyor. Eşim ve ben çok az konuşan insanlar olmamıza ve sırf bu yüzden kuzenimin, oğlumun nasıl konuşma öğreneceğini merak etmesine rağmen 🙂 , kısa sürede cümleler kurmaya başlamıştı oğlum. Ve de bu dergininde katkısıyla, duygularını adlandırmayı kısa zamanda öğrendi.

Çeşitli platformlarda dergi hakkında olumsuz yorumlarda görüyorum. Elbette her çocuğun ilgisini çekmeyebilir ve kabul ediyorum ki fiyatı da bir hayli yüksek. Belki de bu sebepten, derginin bize kattıklarına bir vefa borcu ödemek için deneyimlerimizi paylaşmak istedim. Biz dergiyi almaya 36 aydan sonrada devam ettik. Setlerimiz tamamlanınca ondanda bahsetmek niyetindeyim.

Bizim dergilerimiz şimdi Küçük Çağıl’ın. Bakalım o ne kadar yararlanabilecek, göreceğiz.

Dergiyi incelemek ve abonelik için adres: www.adimadim.com

İlgili Yazılar :

About yagizlahayat

4 Ağustos 2009 dan beri hayatımın yeni bir amacı var. Bu blog afacan oğlum Yağız'a ilk doğumgünü hediyesidir.
Bu yazı Uncategorized, Yağız'ın Kitaplığı içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

24 Responses to Adım Adım Gelişim Seti (9-36 Ay)

 1. kelebeğin annesi dedi ki:

  çok faydalı oldu teşekkürler

  Beğen

 2. dilek aydın dedi ki:

  Ben de Ekin’in 9 aylık olmasını beliyordum 7 aydan berı sabırsızlanıyorum. Tesadüf tekrar hakkında yazdın.Bugün abone olacağım 🙂 öncesinde meraklı minğe abone olup yiğenıme armağan ettim 6. dergisi geldi ve bayılıyor bu dergıye o 5 yasında. onun ay basını iple çekmesi bana abone olmanın doğru bırsey olduğunu tekrar gosterdı.Umarım kızım da sever..

  Sevgiler.
  Dilek.

  Beğen

  • yagizlahayat dedi ki:

   Meraklı Minik tüm zamanların en iyi çocuk dergisi, bu kesin 🙂 Sevmelerine çok sevindim. Bu dergide aya özel geldiği için çok çekici. Umarım Ekin’de sever de mahçup olmam önerdiğim için 🙂

   Beğen

 3. Nezahat dedi ki:

  Bİz de 17 aylığız:)Biz de alıyoruz ve çok memnunuz arada sıkılıp elimize almasak da dikkatimiz hemen dağılsa da ilgimizi çekiyor:)

  Beğen

  • yagizlahayat dedi ki:

   Memnun olanları duymak beni çok mutlu ediyor. Önerdiğim için bir sorumluluk hissediyorum haliyle 🙂 O aylarda zaten uzun süre ilgisini yoğunlaştırması zor. İlerleyen aylarda daha çok sevecektir 🙂

   Beğen

 4. MGK dedi ki:

  Dergi hakkında “görsel” anlamda bilgi sahibi değilim. Kuzumun da dergiye nasıl bir yaklaşımda bulanacağını bilemediğimden, denemek için bir kaç sayıyı (parasıyla) göndermelerini rica ettim. Ama ısrarla yıllık abonelik konusunda takıldılar kaldılar. Bu da beni soğuttu.

  Beğen

 5. Adım Adım setlerine dalmak Rüzgar’la en sevdiğimiz etkinliklerdendi… Şimdi sanırım okulda çok çalışma yapıldığından evde ilgi göstermiyor ne dergilere, ne de etkinlik kitaplarına… Umarım geçici bir durumdur…

  Beğen

  • yagizlahayat dedi ki:

   Alacağını almıştır o dergilerden. Bir yaştan sonra da iyice oyun çocuğu oluyorlar. Zaten ne kaldı ki, çocukluklarını yaşamaya. Eğlensin eğlenebildiğince 🙂

   Beğen

 6. Mor dedi ki:

  Yağız’ın dergilerini çok sevdiği resminden belli 🙂 Ne güzelmiş, ben duymamıştım bu dergiyi, iyi oldu yazdığın.

  Beğen

 7. Geri bildirim: Adım Adım ile Röportaj :-) | Oğlumu Büyütürken

 8. Geri bildirim: Adım Adım Hediye Kitap Kampanyası :-) | Oğlumu Büyütürken

 9. Geri bildirim: Berenstain Ayıları | Oğlumu Büyütürken

 10. Geri bildirim: Adım Adım Gelişim Seti (36-48 Ay) | Oğlumu Büyütürken

 11. Geri bildirim: Minikler Serisi | Oğlumu Büyütürken

 12. Geri bildirim: Çocuk Müzikleri | Oğlumu Büyütürken

 13. Geri bildirim: Zeka Geliştirme Seti- Miniyup 5+ | Oğlumu Büyütürken

 14. Geri bildirim: Yağız’ın Eğitim Serüveni :-) | Oğlumu Büyütürken

 15. Eda dedi ki:

  Merhaba Nasıl temin edebilirim ?

  Beğen

 16. Geri bildirim: Bil Bakalım Nerede? | Oğlumu Büyütürken

 17. Geri bildirim: Yağız'la hayat! - AdımAdım

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s