33 Ay…

Yoğun bir ayı daha geride bıraktık. Bir önceki yazımda belirttiğim gibi taşınma telaşıyla geçti ve oğlum 33. ayını yeni evimizde doldurdu. Hala yerleşmeye çalıştığımızdan Yağız’ı da ihmal ediyoruz maalesef. Evde hep yapmamız gereken birşeyler var. Oda bu durumda bazen hırçınlaşıyor bazen de kendi kendine oyun kuruyor.

Neyse ki bahar geldi. Hiç oynamadığı kadar parkta oynama fırsatı buldu. Kendi kendine kaydırağa tırmanıp yardımsız kayabiliyor artık ve bu durum onu çok mutlu ediyor. Parktaki çocuklara da uzaktan laf atsa da henüz birlikte oynama cesaretinde bulunamadı. Bir de Yağız’ın etrafımızdaki insanların bizi duyup görmediğine dair bir inancı olduğunu düşünüyoruz 🙂 Sanki televizyon ekranındaymışlar gibi rahat rahat haklarında konuşup yorum yapıyor. Ama onlardan bir tepki aldığında hemen arkamıza saklanıyor.

Evde fazla birlikte vakit geçiremesekde fırsat buldukça piknik yapmaya gittik. Sanırım Yağız’ın en sevdiği aktivite bu. Çünkü itiraz etmeden evden çıktığı nadir anlar bunlar.

Bu ay en çok kullandığı kelime “neden” oldu oğlumun. Cevaplamakta gerçekten zorlanıyoruz bazen. Verdiğimiz her cevaba başka bir neden’li soruyla devam ediyor Yağız. Bu böyle bizim tahammül sınırımızın yettiği yere kadar devam ediyor. Aslında bu sorular sayesinde ne kadar ezbere yaşadığımızı da farkettiğimiz oluyor. Belki de çocukluğun bu yönünü hiç kaybetmemek gerekiyor.

Bu sene ilk 23 Nisan gösterisini izledi Yağız oğlan. Çocukluğumuzdaki coşkuyu hatırladığımda hayal kırıklığı yaşadım açıkçası. Stadyumun onda biri doluydu sadece. Oda katılan çocukların aileleri ve protokoldü muhtemelen. Program yasak savma üzerine hazırlanmış gibiydi. Sadece bir saat süren program daha özenli hazırlanabilirdi. Oyun havası açıp stadyumda çocukları düğündeymişçesine oynatmanın neresi özel anlayamadım.

Daha öncede bahsettiğim gibi bu ay Yağız’la pek ilgilenemedim. O yüzden söyledikleri de çok aklımda kalmamış. Sadece birkaç diyaloğu şöyle :

♥ Sabah arabada giderken ayısıyla konuşur:

 • Yağız : Bak taksi geliyo. Bize çarparsa kaza olur. Ama bize çarpamaz. Çünkü biz büyüküz. Bizim maykamız Pejooo

♥ Birkaç gündür arabada çalmakta olan Candan Erçetin’in fransızca albümünü babası sabah yeniden açınca heyecanlanır:

 • Yağız : Ah Candan Eeçet çıktı.
 • Anne : Sen seviyo musun Candan Erçetin’i?
 • Yağız : Kendini sevmiyoyum, şaakısını seviyoyum 🙂

♥ Evden çıkarken :

 • Anne : Yağız’cım hadi çıkıyoruz.
 • Yağız : Geyi buaya geyecez ama 🙂 (Eski eve döneriz diye evden çıkmak istemiyor :-))

Artık öyle komplike kelimeler kurmaya başladı ki şaşırıyoruz Bir de oyun oynarken sürekli konuşuyor. Oyuncakları, kitapları canlı onun için. Birkaç gündür arabada bekleyen ayısına, küçük bir magnet bebek katıldı. Arabaya biner binmez onunla sohbet ediyor. Evden ağlama ben geleceğim diye telefonla konuşuyor, sabah arabaya bindiğinde neden geciktiğini açıklıyor 🙂 Tabi bende bebek yerine cevaplar veriyorum. Gerçekten inanıyor mu, yoksa bu oyun hoşuna gittiğinden devam mı ettiriyor anlayamıyorum.

Bu aydan notlarımız da böyle. Dilerim gelecek ayı daha dolu dolu geçirme şansımız olur Yağız oğlanla. Bahar gelmişken mevsimin tadını çıkarmalı bol bol…

İlgili Yazılar :

Reklamlar

About yagizlahayat

4 Ağustos 2009 dan beri hayatımın yeni bir amacı var. Bu blog afacan oğlum Yağız'a ilk doğumgünü hediyesidir.
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

9 Responses to 33 Ay…

 1. Of biz de kablolu Tv kutulariyla konusuyoruz bu ara. Dublaj sanatcisi bendeniz tabii ki:))

  Beğen

 2. Evren dedi ki:

  Ne güzel! Yeni evinizde güle güle oturun. Umarım bizimki de sever böyle. Diyaloglar her zamanki gibi çok sevimli! Neden soruları için kolay gelsin 🙂

  Beğen

 3. Geri bildirim: 34 Ay… | Oğlumu Büyütürken

 4. Geri bildirim: 35 Ay… | Oğlumu Büyütürken

 5. Geri bildirim: 3 Yaş… | Oğlumu Büyütürken

 6. Geri bildirim: 37 Ay… | Oğlumu Büyütürken

 7. Geri bildirim: 38 Ay… | Oğlumu Büyütürken

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s